Jennifer Garner adhuron këtë recetë: Fiq të pjekur me fëstëkë - Qysh Me nga dua.com 

Jennifer Garner adhuron këtë recetë: Fiq të pjekur me fëstëkë

Qysh Me Qysh Me | Receta | 16 July 2019 | 23:11
Aktorja holivudiane Jennifer Garner adhuron të ziejë, ndërkaq recetat e veta me dëshirë i ndan në rrjetin social Instagram Këtë herë ka gatuar fiq të pjekur me djathë dhie dhe fëstëkë, transmeton Telegrafi. Meqenëse fëstëkët janë shumë të shtrenjtë, ne ju propozojmë që t’i zëvendësoni me arra, bajame apo lajthi. Nevojiten: • fiq,
• uthull balsamike,
• fëstëkë,
• djathë dhie,
• kripë. Përgatitja: Pritni fiqtë përgjysmë dhe eliminoni kërcejtë, sipër tyre qitni uthull balsami dhe kripë. Piqni në 100 gradë celsius dy orë. Pastaj shtoni pak temperaturën në 30 deri 45 minutat në vijim. Fërgoni në tigan fëstëkët (apo lajthitë). Kur fiqtë të jenë gati, zbukuroni me fëstëkë të fërguar, qitni sipër tyre edhe djathin e dhisë, pak balsam dhe një lugë mjaltë.
 
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jennifer Garner (@jennifer.garner) on

/Telegrafi/

The post Jennifer Garner adhuron këtë recetë: Fiq të pjekur me fëstëkë appeared first on Telegrafi.

dua