Qysh Me - Kërko - Kokrra të shtypura tërshëre me kakao dhe gjalpë kikiriku 
Kyçu

Kokrra të shtypura tërshëre me kakao dhe gjalpë kikiriku

Qysh Me Qysh Me | Receta | 09 August 2019 | 06:03
Ju nevojiten vetëm disa minuta para se të shkoni të flini gjumë që të përgatitni këtë racion, ndërsa në mëngjes kur të zgjoheni do të keni kafjall të mrekullueshëm! Përbërësit: – 100 g kokrra të shtypura tërshëre;
– 1,5 lugë fara chia;
– 200 ml qumësht bajameje apo tërshëre;
– 0,5 lugë kakao pluhur;
– 1 lugë gjalpë kikiriku. Përgatitja: Të gjithë përbërësit, pos gjalpit të kikirikut, qitni në një enë të vogël dhe përzieni mirë dhe fusni në frigorifer të qëndrojnë gjatë natës. Në mëngjes shtoni një lugë gjalpë kikiriku, përzieni mirë dhe kënaquni. Për dekorim mund të shtoni sipër disa copë pemësh me kokrra. Ju bëftë mirë, – transmeton Qysh Me. The post Kokrra të shtypura tërshëre me kakao dhe gjalpë kikiriku appeared first on Qysh Me.

Komentet

Të Ngjajshme

dua