Qysh Me nga dua.com - Kombinimi i vishnjave dhe çokollatës: Akullore gati për pesë minuta! 

Kombinimi i vishnjave dhe çokollatës: Akullore gati për pesë minuta!

Qysh Me Qysh Me | Receta | 23 July 2019 | 07:39
Pos që është e shijshme, kjo ëmbëlsira është edhe e shëndetshme dhe as që do t’ju marrë shumë kohë Përbërësit: – 150 – 200 g vishje (të pastruara nga bërthamat),
– 200 ml qumësht sipas dëshirës (më mirë është qumësht kokosi),
– 2 lugë të vogla kakao të freskët,
– 2 lugë të vogla sheqer. Përgatitet shumë thjeshtë: Vishnjat lani dhe pastroni nga bërthamat, pastaj qitni në blender. Shtoni qumështin, kakaon dhe sheqerin. Të gjithë përbërësit përzieni në blender dhe qitni në kallëpe për akullore apo në enë për ngrirje. Ngrini disa orë apo gjithë natën. Kënaquni, – transmeton Qysh Me The post Kombinimi i vishnjave dhe çokollatës: Akullore gati për pesë minuta! appeared first on Qysh Me
dua