Qysh Me nga dua.com - Lëngu që freskon trupin dhe shkrin kilogramët 

Lëngu që freskon trupin dhe shkrin kilogramët

Qysh Me Qysh Me | Receta | 22 July 2017 | 17:18

Temperaturat e larta bllokojnë oreksin. Për t’jua lehtësuar punën në kuzhinë dhe për t'u ushqyer me kalori të shëndetshme, ju sjellin recetën që ju freskon dhe ju ndihmon të humbni në peshë, transmeton Qysh Me.

Përbërësit:

  • – 2 grushte spinaq;
  • – ½ e gotës mjedra;
  • – ½ ke trangullit (i paqëruar);
  • – disa gjethe mente;
  • – një lugë lëng limoni ose portokalli.

Përgatitja:

  1. Pastroni pemët dhe perimet;
  2. Mjedrat dhe trangullin e preni në copëza;
  3. Të gjithë së bashku i hidhni në blender;
  4. Përzieni mirë gjithçka.

Lëngu përmban: hekur, fibra, proteina, elektrolite, kalium, magnez, vitamina K,A,C,B1 i B6, acid folik dhe flavonoide.

dua