Qysh Me nga dua.com - Mini-pica me proshutë dhe djathë 

Mini-pica me proshutë dhe djathë

Qysh Me Qysh Me | Receta | 16 July 2019 | 23:11
Përbërësit: – Një bukë baguette
– 200g proshutë
– 200g djathë
– Pastë domateje
– Erëza Përgatitja: – Prejeni bukën në gjysmë. Secila gjysmë do të jetë bazë për një picë të vogël – Lyejeni secilën gjysmë me pastë domateje – Proshutën e prerë vendoseni në bukë dhe ‘spërkateni’ me djathë të grirë dhe erëza – Gatuajeni në 150 gradë celsius për 10 minuta. Ju bëftë mirë! /Telegrafi/

The post Mini-pica me proshutë dhe djathë appeared first on Telegrafi.

dua