Qysh Me - Kërko - Omëletë franceze 
Kyçu

Omëletë franceze

Qysh Me Qysh Me | Receta | 16 July 2019 | 23:11
Përbërësit: – 5 vezë
– 200g kërpudha
– 2 lugë çaji salcë djathi
– Pak qepë
– 200g djathë
– Kripë dhe piper
– Mund të shtoni edhe përbërës tjerë, varësisht nga shija që e keni – si p.sh. domate, qepë, proshutë, etj. Instruksionet: – Rrihni vezët
– Kombinoni vezët me salcë djathi dhe përzieni
– Shtojeni kripën, piperin dhe qepën
– Grijeni djathin
– Në një tigan, skuqni kërpudhat derisa të mbesin pa lëngun e tyre
– Përzierjen e vezëve hidheni mbi kërpudha. Mos i përzieni, por skuqeni vetëm njërën anë
– Hidheni përmbi djathin e grirë
– Ndërrojeni anën e omëletës që të skuqet ana tjetër
– Transferojeni në pjatë dhe shijojeni! /Telegrafi/

The post Omëletë franceze appeared first on Telegrafi.

Komentet

Të Ngjajshme

dua