Pulë me lulelakër - Qysh Me nga dua.com 

Pulë me lulelakër

Qysh Me Qysh Me | Receta | 27 July 2019 | 09:03
Përbërësit:
4 shpatulla pule
4 filxhanë lulelakër
3 lugë gjelle vaj ulliri
12 thelpinj hudhre
Përgaditja:
Hapi 1 Pulën lajeni e thajeni.
Hapi 2 Në një enë të madhe ngroheni vajin e ullirit e aty piqeni në të gjitha anët pulën e pastruar.
Hapi 3 Më pas, largojeni pulën nga tava e shtoni aty lulet e lulelakrës dhe thelpinjtë e paqëruar të hudhrës.
Hapi 4 Zbrazini të gjitha në tepsinë adekuate bashkë me pulën dhe vazhdojeni pjekjen edhe për 25 minuta të tjerë në 200 gradë. Hapi 5 Ju bëftë mirë. The post Pulë me lulelakër appeared first on Kuzhina Shqiptare.
dua