Qysh me largu dëshirën për ëmbëlsira? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me largu dëshirën për ëmbëlsira?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 08 February 2017 | 23:11
Nëse zakoni juaj është konsumimi i ëmbëlsirave atëherë mësoni ta largoni veten nga ëmbëlsirat ose t’i zëvendësoni ato me ushqime pa sheqer, ose me produkte të cilat përmbajnë sheqer natyral. Në këtë rast po iu përmendim 1 gotë çaj kanellë. Për të shmangur mangësitë e lëndëve ushqyese qëllimi tuaj duhet të jetë furnizimi me proteina të shëndetshme si peshk, vezë apo fasule dhe yndyrna të mira si vaji i ullirit, avokado dhe arra. Këto produkte merrini si suplemente në çdo vakt. Me këtë plan loje ju do të arrini t’i largoni dhëmbët tuaj nga ëmbëlsirat superkalorike.  
dua