Qysh me përgaditë amareta ma bajame? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë amareta ma bajame?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 06 June 2017 | 16:41
Përbërësit: 300 gram bajame 300 gram sheqer 3 të bardha të vezës. Bluhen arrat ne mikser dhe rrihni mire vezet derisa te krijohet nje mase e qendrueshme. Pasi te bardhat te jene gati i bashkojme me sheqerin dhe arrat e grira. Perzihen mire. Ne tepsine e furres shtrojme nje leter alumini dhe me nje luge ndajme dhe vendosim mbi leter masen e qendrueshme qe pergatitem. Piqen ne temperature te ulet 100 grade per 40 minuta  derisa te jene pjekur mire. Largoni nga furra.
dua