Qysh me përgaditë biskota me susam? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë biskota me susam?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 01 December 2016 | 23:24
Përbërësit:
  • 200 gram sheqer
  • 200 gram susam
  • 100 gram mjaltë
  • 50 gram gjalpë
  • 1 sheqer vanillë.
Në një tenxhere vendosim sheqerin dhe e vendosim në zjarrë derisa të karamelizohet. Shtohet mjalti, vanilla dhe margarina. Përzihet masa, dhe shtohet susami. Fërgohet edhe për 4-5 minuta. Largohet ena nga zjarri dhe vendoset në kallëp të thellë të mbuluar me letër për pjekje. U japim formën e dëshiruar. susam
dua