Qysh Me nga dua.com - Qysh me përgaditë desert me fruta? 

Qysh me përgaditë desert me fruta?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 26 January 2017 | 00:07
Përbërësit:
  • 200 ml jogurt
  • 100 gram fruta të freskëta dhe të copëtuara si:
  • Portokall
  • Mollë
  • Boronica
  • Banane
  • 1 lugë sheqer vanillë
  • 1 lugë mjaltë
  • Arra apo lajthi(opcionale).
1.Copëtoni frutat e përzgjedhura dhe vendosni jogurtin në një enë. 2.Përzieni jogurtin derisa të jetë i butë tërësisht. 3.Vendosni sheqer vanillën mbi fruta. 4.Ndani nga 2 lugë prej frutave në qdo gotë për servim. 5.Shtoni nga 2 lugë jogurt dhe 1 lugë mjaltë mbi jogurt. 6.Përsëritni derisa të mbushen gotat dhe dekoroni me arra apo lajthi.
dua