Qysh me përgaditë ëmbëlsira me luleshtrydhe? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë ëmbëlsira me luleshtrydhe?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 05 May 2017 | 13:27
Përbërësit:
  • 1 paketim biskota me kakao
  • 1 paketim biskota të thjeshta
  • 1 gotë uji lajthi
  • 100 gram margarinë
  • 2 lugë sheqer pluhur
  • 1 gotë qumësht
  • puding
  • qokollatë
  • luleshtrydhe
Në blinder vendosen biskotat dhe lajthitë derisa të bluhen plotësisht. Vendosen në një enë në të cilën shtohet qumështi, gjalpi dhe përzihet. Enët e vogla në të cilat do ti shërbejmë ëmbëlsirat i mbëshjellim me folie plastike, në të cilën vendosim gllazurën dhe i lëmë të ftohen në frigorifer. Pudingun e përgadisim dhe e shtojmë në enët e vogla. Shtojmë luleshtrydhet dhe presim për 1 orë. Pastaj vendosim copëza qokollate dhe sheqer pluhur.
dua