Qysh me përgaditë file pule me djathë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë file pule me djathë?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 05 December 2016 | 20:07
Përbërësit:
  • 1 kg file pule
  • 3 lugë miell
  • 100 gram djathë
  • 3-4 lugë galetë
  • 2 lugë vaj
  • 2 lugë gjalpë
  • 2 vezë
  • Kripë
  • Piper.
Në pjatë të cekët me miell, shtohen kripa dhe piperi. Tunden vezët në një pjatë, kurse në tjetrën vihet djathi i grirë në rende së bashku me galetë. Në tigan ngrohen vaji dhe gjalpi. Mishi kalohet në miell, vezë e pastaj galetë. Skuqen nga 3 minuta në të dyja anët. pule-me-djath
dua