Qysh me përgaditë fileta salmoni? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë fileta salmoni?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 29 November 2016 | 21:45
Përbërësit:
  • 1 kg salmon
  • 2 lugë margarinë
  • 1 limon
  • 2 thelpinjë hudhre
  • Kripë
  • Piper
  • Majdanoz
  • Sallatë patatesh.
Filetat e salmonit ndahen në 2 cm trashësi dhe palohen në 4 folie alumini të lyera me yndyrë. Spërkaten më lëng limoni, piper dhe kriposen. Mbi i shtohet sallata. Folia mbyllet mirë dhe pjeket në furrë për 45 minuta. salmon
dua