Qysh me përgaditë gurabi me susam? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë gurabi me susam?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 02 May 2017 | 20:14
Përbërësit: -125 gram margarinë -1/2 gote vaj -1 e bardhë veze -1 gotë caji jogurt -2 lugë sheqer pluhur -1 lugë uthull molle -1 pecivë -2 gota e gjysmë miell. Kombinohen të gjithë përbërësit në një enë. Përzihet mirë dhe nxiren format e gurabive. Lyhen me të kuqët e vezëve dhe shtohet mbi susam. Pjeket në temperaturë 180 gradë derisa të skuqen.
dua