Qysh me përgaditë gurabia? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë gurabia?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 10 March 2017 | 17:25
Përbërësit:
  • 2 vezë
  • 100 gram margarinë
  • 2 gota caji sheqer
  • 1 gotë jogurt
  • 1 pecivë
  • lëvore e limonit
  • 1 sheqer vanillë
  • miell.
Me të gjithë përbërësit gatuhet një brumë i butë. Nxiren topthat duke e përmillur brumin dhe rradhiten në tepsi të lyer me yndyrë. Pjeken në temperaturë mesatare derisa të skuqen.
dua