Qysh me përgaditë Jaffa ëmbëlsirë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë Jaffa ëmbëlsirë?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 07 February 2017 | 23:11
Përbërësit:
  • 500 gram keksa jaffa
  • 200 ml qumësht
  • 5 lugë sheqer
  • 5 lugë miell
  • 100 gram margarinë
  • kokos.
Përzihet mielli me pak qumësht. Shtohet sheqeri, ndërsa pjesa tjetër e qumështit vlohet. Pasi të vlohet shtohet mielli dhe përzihet derisa të trashet. Largohet nga zjarri, dhe lihet anash të ftohet. Përzihet margarina me mikser dhe kur të ftohet fillimi i përziejmë, marrim keksat i presim përgjysmë. I lyejmë me fillin e përgaditur dhe i ngjesim dy copa bashkë. Anash i kalojmë në kokos.
dua