Qysh me përgaditë karamele? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë karamele?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 10 November 2016 | 23:03
Përbërësit:
  • 200 gram sheqer
  • 1 majë lugë limontoz
  • 3 lugë ujë
  • 200 gram arra apo lajthi.
Sheqeri, limontozi dhe uji vihen në zjarr duke i përzier derisa të marrin ngjyrë kafe të mbyllur. Gjysma e arrave hidhen në shurup të trashë, nxirrën me pirun dhe vendosen në letër të lyer me yndyrë. Edhe pse tjetër e arrave hidhen në shurup dhe nxirrën në të njejtën mënyrë. [caption id="attachment_19307" align="alignnone" width="700"]SONY DSC SONY DSC[/caption]
dua