Qysh me përgaditë keksa? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë keksa?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 21 March 2017 | 21:09
Përbërësit:
  • 250 gram gjalpë
  • 1 gotë vaj
  • 100 gram sheqer pluhur
  • 1 kg miell
  • 1 pecivë
  • 1 sheqer vanille.
Kombinohen të gjithë përbërësit në një enë të thellë derisa të bëhet një brumë i butë. Jepni formën e dëshiruar, dhe vendoseni në letrën e pjekjes. Pjeken në temperaturë 180 gradë.
dua