Qysh me përgaditë krofne me jogurt? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë krofne me jogurt?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 23 December 2016 | 23:03
Përbërësit:
  • 3 vezë
  • 1 gotë kos
  • 14 lugë miell
  • 1 pecivë
  • Vaj
  • Sheqer pluhur.
Në një enë vendosen të gjithë përbërësit, përveq sheqerit pluhur. Me lugë nxiren krofnet dhe hidhen në yndyrë të nxehtë për tu fërguar derisa të skuqet. Krofnet kalohen në sheqer pluhur dhe shërbehen. 
dua