Qysh me përgaditë maskë me banane për flokë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë maskë me banane për flokë?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 07 March 2017 | 21:58

Bananet janë të përbëra nga shumë vitamina, kalium, antioksidues.

Ato konsiderohen ndër frutat më të mira për të krijuar receta të shëndetshme natyrale.

Rëndësi po aq të madhe ka edhe vaji i kokosit i cili është kurues natyral.

 

Përbërësit:

  • 1 banane
  • 1 lugë vaj kokosi
  • 1 lugë mjaltë
  • 1 lugë vaj ulliri

Përdoreni këtë maskë duke i ulur flokët mirë në të dhe lëreni të qëndrojë ashtu për 15 minuta pastaj shpërlani.

 

dua