Qysh me përgaditë maskë ushqyese për flokun? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë maskë ushqyese për flokun?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 31 March 2017 | 21:30
Ështe maskë ushqyese që mund ta beni një herë në muaj dhe duhet me deomos ta mbani gjithë natën. Në pamundësi për ta mbajtur gjate gjumit, duhet të rrijë të paktën 4 orë në mënyrë qe floku ta thithi më mirë, dhe të japë efektin e saj ashtu siç duhet.
  • 1/2 gotë vaj ulliri 2 te verdha veze 3 luge gjelle lëng limoni
I përzieni të gjitha së bashku këtë ingridientë derisa të krijoni një masë homogjene. E aplikoni mbi rrënjën e flokëve, dhe me delikatesë lyejmë edhe pjesën e mbetur. Gjatë orëve që e mbani e mbështillni kokën me një kapuç dushit, ose me një qese ose peshqirë të njomë. E lani kokën siç bëni rregullisht dhe më pas do të shikoni rezultatet e mahnitshme të kësaj maske.
dua