Qysh me përgaditë mufinsa me qokollatë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë mufinsa me qokollatë?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 11 May 2017 | 18:56
Përbërësit:
  • 3 vezë
  • 1 gotë sheqer pluhur
  • 1 gotë caji vaj
  • 1 gotë caji qumësht
  • 2 gota miell
  • 2 lugë kakao
  • 1 pecivë
  • ½ gote qokollatë.
Vezët dhe sheqerin i përziejmë me mikser dhe ia shtojmë të gjithë përbërësit përveq qokollatës. Në fund i shtojmë qokollatën e copëtuar. Vendoset brumi në letra për mafinsa, dhe ppjeken në temperaturë 180 gradë.
dua