Qysh me përgaditë petë të mbështjellura? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë petë të mbështjellura?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 14 November 2016 | 20:18
Përbërësit:
  • 500 gram petë për pite
  • 300 gram djathë
  • 3 vezë
  • 2 lugë qumësht
  • 200 gram margarinë.
Tunden vezët me qumësht dhe djath të thërmuar. Priten petët në madhësi 20x30 cm. Petët lyhen me yndyrë dhe në qoshe vendoset nga masa e përgaditur. Palohen petët në formë faculete dhe vendosen në tepsi të lyer me yndyrë. Pjeken në temperaturë 200 gradë. pete
dua