Qysh me përgaditë pogaqe me suxhuk? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë pogaqe me suxhuk?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 20 February 2017 | 00:03
Përbërësit:
  • 2 vezë
  • 1 gotë kos
  • ½ pecive
  • ¼ e gotës vaj
  • 1 ½ gota miell
  • kripë
  • suxhuk.
Përzihen vezët dhe shtohen përbërësit e jterë një nga një, përpos suxhukit. Masa përzihet mirë me lugë dhe vendoset në tepsi të lyer me yndyrë. Mbi rradhiten copat e suxhukut. Futet në furrë të nxehtë ne temperaturë 200 gradë për tu pjekur.  
dua