Qysh me përgatitë qofte me djath? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgatitë qofte me djath?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 03 June 2020 | 10:35

Përbërësit:

  • 500 gram mish të bluar
  • 1 qepë
  • 2-3 lugë galetë
  • 100 gram kaqkavall
  • Majdanoz
  • Kripë
  • Piper

​Përgatitja:

Vendosim mishin e bluar në një enë të thellë, në të cilën shtojmë hudhrën, qepën. Shtojmë kripë e piper, majdanozin e grirë hollë dhe galetën e ulur në pak qumësht. Shtohet kaqkavalli i kaluar në rende dhe përzihet masa mirë. Nga kjo masë formohen qoftet të cilat kalohet në miell, vezë të tundura dhe fërgohen në vaj të nxehtë.

Image

 

dua