Qysh me përgaditë qofte me pure patatesh? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë qofte me pure patatesh?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 13 April 2017 | 13:41
Përbërësit:
  • 500 gram patate
  • 50 gram miell
  • 100 gram proshutë
  • 100 gram gjalpë
  • kripë
  • piper
  • 1 vezë.
Qërohen dhe zihen patatet në ujë të kripur. Shtypen patatet në formë pureje. Shtohet gjalpi, mielli dhe proshuta. Masa e përgaditur shtohet në gjalpë të nxehtë duke i skuqur qoftet nga të dyja anët.
dua