Qysh me përgaditë sallatë me misër? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë sallatë me misër?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 19 January 2017 | 21:05
Përbërësit:
  • ½ kg misër
  • 2 speca të gjelbër
  • 1 qepë
  • Repa të kuq
  • Lëng limoni
  • Vaj
  • Kripë
  • Piper.
Copëtohen specat dhe pastrohen nga farat. Qepa grihet imët dhe rrepat priten në rrathë. Të gjitha përzihen me masën e misrit, spërkaten me lëng limoni, vaj, kripë dhe piper. Sallata qëndron ne vend të ftohtë e pastaj zbrazet në enë qelqi.
dua