Qysh me përgaditë sallatë me mish viqi? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë sallatë me mish viqi?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 24 January 2017 | 18:09
Përbërësit:
  • 200 gram mish viqi të zier
  • 100 gram këpurdha
  • 2 tranguj turshi
  • 1 qepë
  • ½ tube majdanoz
  • ½ luge mustardë
  • Uthull
  • Kripë
  • Piper
  • Vaj.
Mishi pritet në pjesë të vogla. Shtohet këpurdhat e prera hollë. Shtohet edhe trangujt e prerë në rrathë. Pasi përzihen kto shtohet qepa, majdanozi i grirë , uthulla, vaji, kripa, piperi dhe mustasrda. Përzihet mirë dhe servohet.
dua