Qysh me përgaditë sallatë pranvere? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë sallatë pranvere?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 10 May 2017 | 21:14
Përbërësit:
  • 200 gram lakër
  • 2 domate
  • 1 qepë
  • 2 tranguj
  • vaj ulliri
  • uthull
  • kripë
  • piper i zi.
Lakra grihet imët. Trangujt priten në forma rrethore, gjithashtu edhe domatet e qepën. Të gjithë përbërësit vendosen në një enë, pastaj shtohet kripa, piper, vaji dhe uthulla sipas dëshirës. Përzihet mirë dhe është e gatshme për servim.
dua