Qysh me përgaditë shkopinjë mjalti? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë shkopinjë mjalti?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 24 January 2017 | 00:19
Përbërësit:
  • 200 gram mjaltë
  • 100 gram sheqer
  • 3 vezë
  • 50 gram qokollatë
  • 1 lugë caji kanellë
  • 1 lugë caji sodë bikarboni
  • Miell
  • 1 lugë vaj.
Tunden vezët me sheqerin. Në masën e vezëve hidhen mjalti, kanellë dhe aq miell të përzier me sodë sa të zihet një brumë i hollë. Priten shkopinjtë dhe në qdonjëin vendosen nga 2-3 copëza qokollatë të prerë. Shopinjtë vendosen në tepsi të lyer me yndyrë dhe lyhen me vezë. Futen në temperaturë 200 gradë për 10 minuta.
dua