Qysh me përgaditë tiramisu? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë tiramisu?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 08 December 2016 | 23:18
Përbërësit:
  • 250 gram mascarpone
  • 250 gram biskota
  • 3 vezë
  • 100 gram sheqer
  • 2 lugë kakao.
Tunden të bardhat e vezëve. Në një enë tjetër tunden të verdhat e vezëve me sheqer duke ia shtuar mascarponen. Kombinohet masa me të bardhat e vezëve. Në një enë  vendosim 200 ml ujë të vluar me 2 lugë nescafe. I ulin keksat në to që të zbuten pak. Tani marrim enën për vendosje dhe vendosim një rend biskota, një rend nga masa e përgaditur dhe në fund pluhurosim me kakao. Vazhdojmë deri në përfundim të masës dhe e lejojmë të ftohet ëmbëlsira. tiramisu
dua