Qysh me përgaditë vaj kanelle? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë vaj kanelle?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 27 April 2017 | 20:39
Ky vaj shërues është i thjeshtë e mund ta përdorni edhe nëse nuk keni probleme shëndetësore. Përbërësit: •12 shkopinj kanelle •1 gotë vaj ulliri (200 ml) •1 kavanoz prej qelqit Mënyra e përgaditjes: •Shkopinjtë e kanellës i vendosni në kavanoz prej qelqit dhe sipër derdhni vajin e ullirit. •Sigurohuni që shkopinjtë të jenë mbuluar me vajin e ullirit, e mbyllni kavanozin dhe e lini në vend të ngrohtë •Le të qëndrojë dy deri tri javë •Përzieni çdo ditë • Pas tre javësh vajin e fituar të kanellës e hidhni në një shishe të errët dhe e ruani në vend të ftohtë. 
dua