Qysh me përgaditë vezë të mbushura? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë vezë të mbushura?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 30 December 2016 | 23:27
Përbërësit:
  • 5 vezë
  • 100 gram majonezë
  • 100 gram ajkë
  • Majdanoz
  • Kripë.
Zihen vezët 10-12 minuta. Qërohen, prehen përgjysmë dhe në një enë vendosen të verdhat e vezëve. Shtohen të gjithë përbërësit e tjerë. Përzihet masa dhe mbushen hapësirat në të bardhat e vezëve.
dua