Qysh me përgaditë vodka me shije qokollate? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë vodka me shije qokollate?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 11 January 2017 | 01:43
Përbërësit:
  • 200 gram qokollatë
  • 500 ml vodka
  • Ekstrakt vanille.
1.Vendosni qokollatën në një tenxhere derisa të shkrihet plotësisht. Largojeni atë nga tenxhere dhe vendoseni në një kavanoz xhami. 2.Shtoni vodkën në kavanoz dhe ekstraktin e vanillës. Përzieni me një thikë për të kombinuar qokollatën me vodkë. 3.Mbylleni kapakun, dhe tundeni atë derisa të jetë përzier plotësisht dhe është e gatshme për servim.  
dua