Qysh me përgatit ëmbëlsirën e preferuar të Halle Berry? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgatit ëmbëlsirën e preferuar të Halle Berry?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 01 July 2020 | 10:56

Ylli i filmit, Halle Berry, ndonëse 53-vjeçe, është ithtare e stërvitjeve dhe e ushqimit të shëndetshëm.

Ajo gjatë viteve të kaluara ka zbuluar regjimin e vet ideal, bëhet fjalës për dietën ketogjene, e cila bazohet në marrjen e shtuar të yndyrës dhe pothuajse në reduktimin e plotë të hidrokarbureve, transmeton Qysh Me.

Edhe pse i ka eliminuar ëmbëlsirat nga menyja e saj, ajo veten ndonjëherë e qeras me ëmbëlsirën e zgjedhur me kujdes, më saktësisht me desertë që nuk përmbajnë sheqer dhe me siguri nuk do të ndikojnë në shtimin e peshës trupore.

Kështu, bukuroshja Halle në profilin e vet në Instagram ka publikuar recetën për ëmbëlsirën e preferuar – akulloren nga avokadoja.

 
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

 

Përbërësit e nevojshëm:

– 2 avokado,
– 1 filxhan qumësht bajameje pa sheqer,
– 1 filxhan ajkë të ëmbël,
– ëmbëltues,
– 1 lugë lëng limoni,
– disa pika mente ekstra,
– pak kripë.

Përgatitja:

Përbërësit e përmendur qitni në blender dhe miksoni derisa të përftoni tretje të lëmuar, pastaj me kujdes qiteni në enë apo kallëpe për akullore. Kënaquni!

dua