Qysh me përgatit një smoothie të shëndetshme për mëngjes? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgatit një smoothie të shëndetshme për mëngjes?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 13 May 2020 | 10:02

Avokadot janë mjaft popullore kohët e fundit. Shpesh përzihen me qumësht të kondensuar të ëmbël për t’u dhënë një shije më të butë si milkshake. Ne ju rekomandojmë qumështin e kokosit dhe nëse doni më tepër ëmbëlsues mund të përdorni mjaltin.

Përbërësit:

- 1 avokado e madhe, e pjekur mirë;
- 1 filxhan grek (vanilje ose mjaltë);
- 6-8 lugë mjaltë ose agave nektar
– varësisht sa preferoni të jetë e ëmbël 1 ose 1/2 filxhan qumësht kokosi
- 1/2 – 3/4 filxhan akull të grimcuar, opsional

Përgatitja

Kombinoni të gjithë përbërësit përveç akullit në blender. Përzieni deri sa të krijohet masë e njëtrajtshme. Shërbejeni menjëherë ose mund t’i shtoni edhe pak qumësht.

dua