Qysh me përgatit sallatën e larme me oriz dhe mish toni? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgatit sallatën e larme me oriz dhe mish toni?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 04 May 2020 | 09:00

Përgatitet shpejt dhe lehtë, është shumë e shijshme – sallatë me shije të mrekullueshme. Ndiqni recetën më poshtë:

Përbërësit:

– 900 g oriz të zier,
– 400 g mish toni,
– 200 g bizele të konservuar apo të zier,
– 2 speca të kuq, të prerë në kube,
– 3 domate, të prera në copa të vogla,
– Një lugë majdanoz të prerë imët,
– Një lugë ullinjsh të grirë imët,
– 4 lugë majonezë,
– Lëng të një limoni,
– 2 lugë vaj ulliri.

Përgatitja:

Në orizin e zier shtoni mish toni, përzieni dhe shtoni bizele, spec, domate, kokrra ulliri dhe majdanoz. Përzieni edhe majonezën, lëngun e limonit dhe vajin e ullirit dhe hidhjani sallatës sipas shijes suaj. Mbuloni sallatën e mrekullueshme me folie dhe e lini në frigorifer derisa ta servirni. Ju bëftë mirë!

dua