Qysh me përgatitë kifle me djathë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgatitë kifle me djathë?

Flogerta Driza Flogerta Driza | Receta | 05 August 2020 | 16:24

Përbërësit:

  • 1 kg miell,
  • 20 gr maja,
  • 1 luge krip,
  • 500 ml qumësht,
  • 100 ml vaj,
  • 500 gr djathë,
  • 125 gr margarinë,
  • 1 luge e vogle Krip, 
  • 200 ml ajkë, 
  • 2 vezë susam.

Përgatitja:

Ne nje ene hedhim qumeshtin e vaket, shtojme vajin kripen, majan dhe shtojme miell gradualisht derisa te behet nje brume homgjen dhe i bute. Brumin e mbulojme dhe e leme te pushoje per 20 minuta.

Me pas brumin e nxjerrim ne tavolinen e sperkatur me miell dhe hollojme pete ne forme drejkendshi. Margarien e shkrire e perziejme me djath dhe shtojme kripen (nese djathi nuk eshte i kriposur). dMe kete perzierje lyejme gjysmen e petes me gjysmen e mbushjes.

Pastaj palosim peten, lyejme edhe  gjysmen tjeter te mbushjes dhe e palosim serish. Me pas e presim ne shirita 2-3 cm gjeresi.

Secilen nga shiritat e perdredhim duke bere keshtu nje kifle si spirale dhe radhisim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje. Persiper lyjme me ajken e perzier me veze dhe masen e mbushjes (te cilen e ndajme parapraksiht ne 2-3 luge te vogla). Piqeni ne 180 grade per 30-40 minuta. Ju befte mire!

dua