Qysh me përgatitë krem për torte me margarinë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgatitë krem për torte me margarinë?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 13 September 2020 | 10:01
Përbërësit:
  • 200 gram margarinë
  • 200 gram sheqer pluhur
  • 200 gram qokollatë
  • 2-3 lugë qumësht.

Përgatitja:

- Përzihet me mikser margarini i zbutur duke shtuar gradualisht sheqerin pluhur.

- Pasi të jetë bërë në formë shkume shtohet qokollata e shkrirë dhe qumështi.

- Përzihet përsëri dhe është e gatshme për lyerjen e torteve.

dua