Qysh me përgatitë muffins pa gluten? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgatitë muffins pa gluten?

Argjenda Selmani Argjenda Selmani | Receta | 03 July 2020 | 11:00

Nëse ju pelqejnë muffins por dëshironi t’i përgatisni në një mënyrë më të shëndetshme atëherë ne kemi receten për ju. Ju mund të përgatisni muffins me gluten sipas kësaj recete që po ju sjellim më poshtë. 
 

Receta

2 ve

3 lugë sheqer 

3 lugë qumësht

1pluhur për pjekje pa gluten

copëza çokollate

miell pa gluten

Procedura
 

Së pari rrihen vezqt me sheqerin deri sa të formohet masa. Pastaj shtohen përbëreëit e tjerë me radhë. Brumi si zakonisht vendoset në letra për muffins dhe në tepsi te muffinsave për tu pjekur. Pjekni në 180 gradë.

dua