Qysh me përgatitë paragjellë franceze? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgatitë paragjellë franceze?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 14 September 2020 | 13:52
Përbërësit:
  • 200 gram mish i bardhë
  • 1 gotë bizele të zieera
  • 200 gram proshutë
  • 2-3 karota
  • 200 gram majonezë
  • 3 vezë
  • lëngu i 1 limoni
  • majdanoz
  • kripë.

Përgatitja:

Mishi dhe perimet zihen me kripë. Pasi të kullohen priten në katrorë të vegjël. Shtohen bizelet dhe proshuta e prerë imët. Vezët zihen 10 minuta, dhe priten në 12 rrathë. Pjesët e mbetura copëtohen imët dhe përzihen me masën e mishit. Shtohet lëngu i limonit,kripë, majonezë dhe përzihet. Zbukurohet me majdanoz.

dua