Qysh me përgatitë pesto? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgatitë pesto?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 11 September 2020 | 13:58
Përbërësit:
  • 2 gota borzilok të freskët
  • 2 thelpinjë hudhër
  • 1 gotë vaj ulliri
  • piper
  • kripë
  • 100 gram parmezan
  • 2 lugë arra.

Përgatitja:

Në blinder vendoset borziloku, hudhra dhe arrat. Shtohet vaji i ullirit gradualisht dhe vazhdohet të përzihet derisa të bëhet masa e njëllojtë. Shtohet kripë dhe piper sipas shijes. Shtohet parmezani dhe përzihet.

dua