Qysh me përgatitë petulla japoneze? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgatitë petulla japoneze?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 18 May 2020 | 11:02

Nëse po kërkoni një recetë rë re, të lehtë dhe interesante, petullat japoneze janë ideale për ju.
Ashtu si e gjithë kultura japoneze, edhe kuzhina japoneze është mjaftë e veçantë. Ne po ju prezantojmë këtë recetë të thjeshtë që ja vlen ta provoni. Pasi t’i gatuani jemi të sigurtë se do t’i doni po aq sa petullat amerikane, në mos më shumë!

 

Përbërësit:


2 gota miell
3 lugë sheqer ëmbëlsirash

2 lugë çaji pluhur pjekje

1/2 lugë çaji krip

4 gota qumësht

4 lugë gjalpë të pjekur, të shkrirë dhe të ftohur

2 lugë çaji ekstrakt të pastër vanilje

1 vezë të madhe veze plus 3 të bardha vezësh

4 lugë çaji krem ​​tartari

Shurup panje dhe fruta për servim 

 

Procedura e përgatitjes

 

Përzieni së bashku miellin, sheqerin, pluhurin për pjekje dhe kripën në një tas të madh. Rrihni së bashku qumështin, gjalpin e shkrirë, vaniljen dhe të verdhën e vezës në një tas të mesëm derisa të kombinohen. Rrihni të bardhat e vezëve dhe kremin e tartarit në një tas tjetër të madh me një mikser elektrik me shpejtësi mesatare të lartë derisa të formohen majat e ngurta, rreth 2 minuta.

Përzierni bashkë qumështin dhe  miellin derisa të kombinohen (është mirë nëse ka disa gunga). Përzieni një të tretën e të bardhëve të vezëve të rrahur në përzierjen e miell-qumështit. Pastaj butësisht shtoni edhe të mbeturat nga të bardhat e vezës derisa të kombinohen mirë. (kujdesuni që të mos mbingarkoni).

Pasi të keni përgatitur brumin përdorni një tigan të rrafshët që nuk i ngjet ushqimet edhe nëse nuk përdorni yndyrë. Ngroheni atë dhe vendoseni brumin e petullave japoneze në formë të rrethit. Përcilleni pjekjen e tyre dhe rrotulloni që të piqen të dyja anët. Për fund, gjatë servimit mund t’i lyni me shurup panje, sipas dëshirës dhe t’i shërbeni bashkë më fruta.

dua