Qysh me përgatitë torte me biskota? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgatitë torte me biskota?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 09 September 2020 | 12:55
Përbërësit:
  • 1 kuti biskota
  • qumësht
  • 2 lugë miell
  • 2 lugë nisheste
  • 2 gota të cajit sheqer
  • 4 lugë kakao
  • 4 gota qumësht.

Përgatitja:

Biskotat renditen në një enë, dhe ia shtojmë nga një lugë qumësht mbi qdo biskotë. Qumështi, mielli, nishestja, sheqeri dhe kakao kombinohen në tenxhere dhe lejohet masa të vlojë derisa të trashet. Vendoset kjo masë mbi biskota. Pasi të jetë ftohur shtohen biskota oreo të copëtuara mbi për dekorim.

dua