Qysh me përgatitë vaj kanelle? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgatitë vaj kanelle?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 14 September 2020 | 10:46

Ky vaj shërues është i thjeshtë e mund ta përdorni edhe nëse nuk keni probleme shëndetësore.

Përbërësit:

•12 shkopinj kanelle
•1 gotë vaj ulliri (200 ml)
•1 kavanoz prej qelqit

Mënyra e përgaditjes:

•Shkopinjtë e kanellës i vendosni në kavanoz prej qelqit dhe sipër derdhni vajin e ullirit.
•Sigurohuni që shkopinjtë të jenë mbuluar me vajin e ullirit, e mbyllni kavanozin dhe e lini në vend të ngrohtë
•Le të qëndrojë dy deri tri javë
•Përzieni çdo ditë
•Pas tre javësh vajin e fituar të kanellës e hidhni në një shishe të errët dhe e ruani në vend të ftohtë.  

dua