Qysh me përgatit Ramen Japoneze me produkte shqiptare? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgatit Ramen Japoneze me produkte shqiptare?

Qysh Me Qysh Me | Receta | 03 June 2020 | 09:09

Si popull, të gjithë kemi pasion ushqimin. Pse jo? Na mban gjallë dhe na jep kënaqësi që ndonjëhere jeta na i konfiskon. Pse të mos ham dicka të mirë dhe plot me vitaminat e duhura?

Kam takuar shumë Shqiptar/e që duan të hanë ramen autentike dhe mungesa e produkteve në Kosove ka bërë që shumë të dorëzohen. Unë jo! Pas sfidave të mia, do t'ju jap rezultatin me kënaqësi, dhe, si fanse e ushqimit, mund të them që rezultatin e kam ngrënë me lezet. 

01 nga 02Perberesit shqiptare per 2-3 persona:
Nëe vezë e zier (opsionale për ata me dietë vegane)
3 qepë të
reja
2-5 file mishi (pule, derri, vi
çi, çfarëdo të preferoni dhe krejtësisht opsionale)
Sal
çiçe sa të doni (opsionale)
1-3 lugë
të mesme vegete
2 lugë
të vogla piperi
1 lugë
vogël kripe
Spinaq sa të doni

1/2 kavanoz kërpudhash
2 karrota të
zhveshura
1/2 hudhë
r
Vaj ulliri
1 spec
3 patate të
reja
1 filxhan karkalec (opsionale)
1 lugë
e vogel rigon
1 paketim spageti pë
r gatim
1 gotë
vere (për atmosfere)

 
02 nga 02Përgatitja:

Merrni një enë thellë dhe mbusheni me 4 gota ujë. Shtoni erëzat (kripën, piperin, vegetën dhe rigonin). Vendoseni në shporet në ngrohje të mesme. Kur uji fillon të vlojë, shtoni makaronat. Lëreni të ziejë teksa punoni me përbësit e tjer. Merrni një salçiçe dhe ndajeni në mes, anën e prerë prejeni në mes por jo deri në fund, bëni në poziten e kundërt qe salçiçja të prehet si yll.

Në kënyre kur vendoset për rgim, anët do të drredhohen si bishta oktapodi që është e këndshme estetikisht. Fërgoni të gjithë rbësit e prerë deri sa zbuten. Shtoni në supën e krijuar. Shërbejeni  një pjatë thellë dhe shijoni frytet e mundit tuaj! Ju bëftë mirë!

dua