Rolatë krematoze dhe e butë me boronica - Qysh Me nga dua.com 

Rolatë krematoze dhe e butë me boronica

Qysh Me Qysh Me | Receta | 29 August 2019 | 05:40
Desert të cilin do ta dëshirojë e gjithë familja! Një recetë që mund ta shijoni edhe duke pirë kafe, transmeton Qysh Me Përbërësit: – 5 vezë;
– 5 lugë miell;
– 3 lugë vaj;
– 150 gramë boronica;
– 250 gramë krem vaniljeje. Përgatitja: Tundni vezët, shtoni vajin, miellin dhe përhapeni në tepsi të lyer. Shtrijeni në gjithë tepsinë dhe piqeni në 200 gradë Celsius rreth 15 – 20 minuta. Rolatën e nxehtë mbështilleni që të ftohet. Tundni kremin dhe lyeni rolatën, e cila është ftohur dhe qitni sipër boronica, sërish mbështilleni dhe lëreni që të ftohet mirë. /Telegrafi/ The post Rolatë krematoze dhe e butë me boronica appeared first on Qysh Me
dua