Sallatë me avokado dhe djath që do t’ju mbajë të ngopur gjithë ditën - Qysh Me nga dua.com 

Sallatë me avokado dhe djath që do t’ju mbajë të ngopur gjithë ditën

Qysh Me Qysh Me | Receta | 25 March 2020 | 10:20

Ky është ushqimi ideal që ta merrni me vete për kafjall. Nëse jeni adhurues i avokados, por nuk keni ide se në çfarë mënyre ta përgatisni, po ju sjellim recetën e shkëlqyeshme për sallatë, transmeton Telegrafi. Kjo sallatë, njëkohësisht është e shëndetshme, e shijshme dhe plot kalori të shëndetshme.

Përbërësit:

– 150 g krem-djathi për lyerje,
– 120 g djathë të grirë,
– 3 lugë supe jogurt,
– një lugë majonezë,
– një kavanoz speca të pjekur,
– 2 avokado,
– 40 g arra,
– kripë

Përgatitja:

Përzieni krem-djathin, djathin e grirë, jogurtin dhe majonezën. Pritni imët specat dhe avokadon dhe shtoni në të tretje qumështi. Në fund shtoni arrat e bluara dhe kripën sipas dëshirës. /Telegrafi/

The post Sallatë nga avokadoja dhe djathi e cila do t’ju mbajë të ngopur gjithë ditën appeared first on Telegrafi.

dua