Qysh Me - Kërko - Sallatë me brokoli: Nëse një herë e përgatitni këtë sallatë, familjarët gjithmonë do t’jua kërkojnë! 
Kyçu

Sallatë me brokoli: Nëse një herë e përgatitni këtë sallatë, familjarët gjithmonë do t’jua kërkojnë!

Qysh Me Qysh Me | Receta | 16 July 2019 | 23:19
Sallata e pazakonshme e cila thjesht shkrihet në gojë! Përbërësit: – 700 g brokoli,
– 1 lugë e vogël kripë,
– 200 g majonezë,
– 1 qepë e kuqe,
– 200 g fara luledielli. Përgatitja: Qiteni brokolin në tenxhere, qitni kripë dhe ujë të ftohtë. Nxeheni deri në pikën e vlimit. Sapo të vlojë hiqeni nga shporeti dhe lëreni 5 minuta në ujë. Nxirreni me lugë me vrima dhe lëreni të ftohet. Brokolin e ftohur priteni në kube të vogla, qepën e kuqe në rrathë, shtoni majonezën dhe farat e lulediellit. Të gjitha bashkë përzieni që të bëhet tretje kompakte. Qiteni në tepsi dhe shërbejeni. Ju bëftë mirë! – transmeton Telegrafi.

The post Sallatë me brokoli: Nëse një herë e përgatitni këtë sallatë, familjarët gjithmonë do t’jua kërkojnë! appeared first on Telegrafi.

Komentet

Të Ngjajshme

dua